O SMOGu słów kilka.

428 Wyświetleń
Widget Airly

Co raz częściej słyszymy dookoła o SMOGu. Media alarmują: „dzisiaj zostań w domu…”, „dzisiejszy wieczór nie jest najlepszy na bieganie…” itp.

Ale skąd ja mam wiedzieć czy ten SMOG dzisiaj jest, czy go nie ma ? W odpowiedzi na to pytanie pomogą nam aplikacje dostępne w sieci. Każdy z nas posiada telefon komórkowy. Jeśli jest to smartfon to sprawa jest w zasadzie załatwiona.  W sklepie z aplikacjami możemy pobrać kilka aplikacji informujących o stanie zanieczyszczenia powietrza.

Dzisiaj przedstawię Wam aplikację Airly – do pobrania na Androida oraz iOS. Instalacja trwa kilkanaście sekund.  Po uruchomieniu, ukazuje nam się mapa z informacjami o jakości powietrza na terenie kraju oraz informacje o pyłach zawieszonych, wilgotności oraz wskąźnik CAQI, którego wartość informuje o tym, jak czyste lub zanieczyszczone jest powietrze, a także jak oddychanie nim wpływa na zdrowie. Skala europejska (CAQI) składa się ze wartości od 0 do 100. Im wyższa wartość wskaźnika, tym większe ryzyko zaistnienia negatywnych symptomów zdrowotnych i złego samopoczucia.

Airly- główny ekran aplikacji

Airly- główny ekran aplikacji

Aplikacja ustala naszą pozycję na podstawie danych GPS – musimy włączyć opcję lokalizacji w urządzeniu. Możemy również sprawdzić jakość powietrza w innym miejscu, korzystając z opcji wyszukiwania miejscowości na mapie. Jeśli chcemy mieć szybki dostęp do informacji o jakości powietrza, możemy na pulpicie naszego telefonu ustawić widget, który na bieżąco informuje nas o wartości wskaźnika CAQI.

Widget Airly - o smogu słów kilka

Widget Airly

 

Od tej chwili wystarczy jedno zerknięcie na ekran naszego smartfona, aby przekonać się, czy właśnie teraz, jest odpowiednia pora na spacer lub bieganie.

Linki:

Strona Airly  –  https://airly.eu/pl/

Aplikacja Android  –  https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.airly.android

Aplikacja iOS  –  https://itunes.apple.com/us/app/airly/id1283400152

 

 

2 komentarzy
  • Ryba235

    Odpowiedz

    Witam. Możesz napisać co to za widget nad airly? Tam są chyba wyświetlone temperatury z pomieszczeń w domu. Mozesz to opisać ?

    • mmblog.pl

      Widget to IoT ThingSpeak Monitor Widget. Wyświetla dane za thingspeak, te z kolei są wysyłane do TS z nettempa. O nettempie pisałem kilka wpisów wyżej.

Napisz komentarz